Słowem wstępu

Witamy małych i dużych poszukiwaczy przygód!

 

Można śmiało rzec, iż spośród wielu ofert związanych z kajakarstwem na obszarze Roztocza nasza oferta jest atrakcyjna przede wszystkim ze względu na kameralne miejsce „schowane” w lesie a zarazem tuż przy rzece Tanew robiąc z tego miejsca świetną bazę pod kajaki a także odpoczynek z przyrodą w tle. Dodatkowym atutem położenia tego miejsca jest dobra infrastruktura i połączenie z autostradą a4 ( zjazd Przeworsk ). Świetnym dopełnieniem spływu jest ognisko/grill oraz nocleg w domku góralskim. Zajmujemy się kompleksową organizacją tego typu wypadów dla indywidualnych osób jak i zorganizowanych grup (nawet w większych ilościach ).

 

  • nie musisz martwić się o transport uczestników spływu jeżeli koniec lub początek jest w innym miejscu aniżeli Stare Króle a także o sprzęt, tym wszystkim również się zajmiemy.
  • wypożyczamy sprzęty niezbędne do zorganizowania spływu kajakowego począwszy od samych kajaków, a skończywszy na kamizelkach ratunkowych.
  • przygotowując się do spływu kajakowego zawsze stawiamy głównie na bezpieczeństwo oraz zadowolenie klienta
  • wieloletnie doświadczenie pozwala nam powiedzieć, iż możemy podejść do sprawy z pełnym profesjonalizmem
  • nasz sprzęt jest bardzo nowoczesny i współpracujemy wyłącznie z renomowanymi firmami znanymi nie tylko w Polsce ale na całym świecie
  • możesz liczyć na opiekę wykwalifikowanego ratownika WOPR, który wedle życzenia również uczestniczy w naszych spływach

3 porady

1. Zacznijmy od ubioru, kajakiem można pływać prawie przez cały rok, ubieramy się adekwatnie do temperatury panującej na zewnątrz. Warto jednak zabrać dodatkowe suche ubranie, które będziemy mogli założyć po zakończeniu spływu.

 

2. Bagaże na kajaku, zabieramy jedynie to co nam jest niezbędne podczas spływu, rzeczy wartościowe (telefony, portfele, dokumenty, klucze itp.) musimy dokładnie zabezpieczyć w razie wpadnięcia do wody. Przedmioty wartościowe najlepiej zapakować do specjalnych worków wodoszczelnych które są dostępne w wypożyczalni kajaków.

 

3. Na kajaku pływać każdy może…
Warto jednak przestrzegać zasad bezpieczeństwa, przede wszystkim kamizelki ratunkowe, dostaniecie je u nas.
Ograniczeń wiekowych nie ma, pływają dzieci pod opieką dorosłych, jak i seniorzy.

Sprzęt

Pływamy na markowym sprzęcie firmy Perception model Vista i Prodigy II, są to „mercedesy wśród kajaków”. Wypożyczając u nas kajak masz go do dyspozycji na cały dzień- brak limitu czasowego.

TRASY

Proponujemy różne odcinki spływu trwające od około 1 godziny do około 6-7 godzin.  Atrakcyjność tych tras polega na tym że rzeka Tanew płynie tu swoim naturalnym korytem i nie była regulowana. Na zmianę występują meandry i odcinki bardziej proste. Rzeka przybiera róźne głębokości od 50cm gdzie widać jej piaszczyste dno, momentami do 1,5m a w wodzie żyją pstrągi, lipienie i inne ryby. Poza tym można zaobserwować zwierzęta ziemno-wodne oraz ptactwo, z kolorowym jak cukierek zimorodkiem włącznie. Tanew w dużej części przepływa tu wśród lasów i drzew rosnących na brzegu co stwarza przyjemne warunki nawet gdy jest upał.

Często przepływa się także przez płytkie piaszczyste a zarazem rozległe miejsca, które stwarzają idealne warunki do zatrzymania i kąpieli.
 

Trasa Odległość Czas Poziom trudności Inne
OSUCHY-PISKLAKI 10 KM 2,5- 3H

Zobacz więcej
PISKLAKI- STARE KRÓLE 17 KM 3,5- 4H

Zobacz więcej
OSUCHY – STARE KRÓLE 27 KM 7H

Zobacz więcej
STARE KRÓLE- WÓLKA BISKA 17 KM 3,5 -4H

Zobacz więcej
STARE KRÓLE- HARASIUKI 27 KM 6H

Zobacz więcej